Sklo vs Plast

i9 fľaše sú vyrobené z kvalitného (švajčiarského) skla. Vybrali sme sklo, pretože je lepšie pre zdravie a taktiež našu planétu.

Zdravšie pre vás

Na rozdiel od plastových fliaš, sklo neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie ako napr. BPA, ftaláty, PVC alebo polykarbonát, a tak sa nič do vašej vody zo skla neuvoľní. Vedci taktiež objavili, že plasty bez BPA mali na telo hormonálny vplyv kvôli chemikáliám, ktoré mali nahradiť BPA. Sklo môže byť donekonečna recyklované – je úplne prírodné a najbezpečnejšie pre životné prostredie.

 i9 je súčasťou komunity Friends of glass (Priatelia skla). Fľaša i9 je nádherne navrhnutá a opakovane použiteľná. Sklenenú i9 fľašu môžete naplniť hocikoľko chcete a tak denne vypiť doporučené množstvo vody, čo vo všeobecnosti znamená, že budete zdravší.

Pre životné prostredie

Na jednorazové plastové fľaše sa využívajú v priemere 3 milióny ton plastu ročne. Menej než 1% všetkých plastov sa recykluje, zatiaľ čo 99% všetkých plastov sú spálené alebo skončia na skládke. Za každý predaný liter vody v plastovej fľaši, tri litre vody sa použijú počas výrobného procesu na výrobu takejto fľaše. Výroba plastov využíva 8% z celkovej ročnej globálnej produkcie ropy.

Fľaša i9 vám pomáha robiť planétu čistejšou.

Suroviny na výrobu i9 skla

KREMENNÝ PIESOK
Kremenný piesok je v prírode sa vyskytujúci zrnkový materiál pozostávajúci z jemne rozptýlených horninových a minerálnych častíc.

UHLIČITAN SODNÝ
Uhličitan sodný je v domácnosti známy ako zmäkčovač vody. Je vyrobený zo soli a vápenca.

ŽIVEC
Živec je zďaleka najpočetnejšou skupinou minerálov v zemskej kôre, tvoriaca okolo 60% všetkých zemských skál.

DOLOMIT
Dolomit je bezvodý uhličitanový minerál zložený z uhličitanu horečnatého, ktorý sa používa ako zdroj horčíka.

KALCIT
Uhličitan vápenatý tvorí viac ako 4% zemskej kôry a je jedným z najužitočnejších a všestranných materiálov.

RECYKLOVANÉ SKLO
Sklo je 100% recyklovateľné a môže byť donekonečna recyklované bez straty kvality a čistoty.

Silikón vs Plast

Vysoko odolné, opakovane použiteľné silikónové obruče neobsahujú chemikálie napodobňujúce estrogén bežne používané v plastoch. Veríme, že silikón je v súčasnosti najlepšou voľbou.

Lepšie pre vás

Strategicky umiestnené silikónové obruče na i9fľaši ponúkajú vylepšené uchopenie, lepšiu ochranu pred rozbitím a potenciál pre chromoterapiu. My v i9 využívame vysokokvalitný FDA silikón.

Lepšie pre životné prostredie

Čo sa týka životného prostredia, silikón je vysoko odolný a ekologickejší než plast. Aj výroba silikónu má výrazne menší dopad na prírodu a životné prostredie. Silikón je syntetická guma obsahujúca viazaný kremík a kyslík. Je to element nájdený v silici, t.j. v piesku, a je teda jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich materiálov na Zemi.

V porovnaní s plastom je silikón flexibilnejší, udržateľnejší, bezpečnejší a ľahko sa rozkladá v prostredí (recyklovateľný). Silikón je známy vďaka svojim teplo-odolným a gumovým vlastnostiam, a je bezpečný pri teplotách varenia a mrazu.

 

 

 

Newsletter

Majte vždy informácie z prvej ruky vďaka newslettru!

Meno:

Priezvisko:

* E-mailová adresa: