6 + 1 Tip, ako nespadnúť zo svojho “surfu” vnútornej harmónie
  • Dátum pridania: 24.05.2021

 

Možno ste na sebe spozorovali, že niektoré dni nie sú vaše”, nedarí sa vám, cítite sa neužitočný a čím viac si tieto veci pripúšťate, tým viac sa zamotávate v pocite sebaľútosti a nešťastia. Áno, občas má každý z nás takéto pocity a je to normálne… Vieme však tieto momenty ovplyvniť? Odpoveď je “áno”, ale musíme ostať vždy vedomí a tak trochu nad vecou. Prispieť nám k tomu však môžu nasledovné tipy, ktoré zabezpečia maximálnu pohodu vo vašom vnútri aj navonok.

 

1. Ako vykročíte do dňa, taký bude

 

Deň začína ránom, a to je čas, kedy by ste si mali nechať chvíľku pre seba, precítiť svoju prítomnosť, poďakovať za krásne ráno a za to, že ste sa vôbec zobudili. Možno ani polovica planéty nemá také úžasné ráno ako vy. Tak prečo za to nepoďakovať? Pocit vďačnosti v nás totiž vyvoláva veľmi silné pozitívne vibrácie, ktoré prispievajú k lepšej nálade, energii a pocitu šťastia. Vyhnite sa hektickým ránam, kedy odchádzate z domu do práce v behu a namiesto nich si venujte na začiatok dňa naozajstný rituál. Naučte sa vstávať skôr a doprajte si zdravé raňajky v pohodlí domova. Pri úprave svojho zovňajška sa sústreďte na to, čo chcete dnes vyžarovať a pokiaľ vám už nabiehajú myšlienky na to, čo všetko dnes musíte zvládnuť, zastavte sa, spíšte si ich do diára podľa dôležitosti a odchádzajte z domu vždy s čistou hlavou a pozitívnym naladením. To sa vám počas dňa určite zíde.

 

Zdroj: www.freepik.com/photos/people by nensuria 


2. Vodou si umývam svoje telo aj svoje vnútro

 

Stáva sa vám, že počas dňa často pociťujete únavu? V práci si šlofíka dať nemôžete, preto tieto pocity zaháňate klasicky - kávou. Čo ak by ste kávu vymenili za dva poháre vody? Je dokázané, že počas náročnejších dní prispieva zvýšený pitný režim k optimálnemu fungovaniu nášho metabolizmu. Naopak, káva naše telo odvodňuje”. V praxi to znamená, že za každou kávou by sme mali vypiť asi pol litra čistej vody, aby sme vyrovnali deficit dehydratácie. Za deň by dospelý človek pri priemernej fyzickej záťaži mal vypiť minimálne 8 pohárov vody. Vyhnite sa ale sladeným nápojom, ktoré zbytočne prekysľujú váš organizmus a siahnite po čistej zásaditej - alkalickej vode. Vhodnými a finančne nenáročnými pomocníkmi, ktoré z tečúcej vody vytvoria zásaditú, sú práve špeciálne alkalické filtračné kanvice. Počas dňa dbajte na pravidelný pitný režim a majte so sebou poruke vždy fľašu s vodou. Siahnite po i9 informovanej fľaši, ktorá obnovuje prirodzenú rovnováhu a vitalitu vody a tým ešte zefektívnite hydratáciu.


3. Nadhľad, alebo nepovedzte všetko prvý 
 

Obzvlášť vo veľkým kolektívoch sa pomedzi pracovné talky často dostanú aj témy zo súkromia alebo informácie od iných kolegov, odkazujúce na ďalších pracovníkov. Dobrá rada je: nereagujte na ne. Riešiť problémy druhých vás bude oberať o energiu, čas a navyše mu tým nijako nepomôžete. Počas dňa sa stretávame s mnohými ľuďmi, ktorí nám takto nevedome kradnú” energiu tlmočením informácií, ktoré ani my ani oni nevedia zmeniť. Venujte preto pozornosť tomu, čo vo svojom živote zmeniť môžete. Druhých aj tak nezmeníme, rovnako ako by sme my nechceli, aby nás niekto druhý pretvára na svoj obraz. Ak vám preto na niekom vadia určité črty, otočte to z inej perspektívy a snažte sa obdivovať jeho jedinečnosť. Ak vám ale je jeho prítomnosť nepríjemná, potom zvážte, či je pre vás vhodné pestovať takýto vzťah. Hovorí sa, že sme priemerom 5 ľudí, s ktorými trávime najviac času. Preto si dajte záležať, akými ľuďmi sa obklopujete.
 

Zdroj: www.freepik.com/photos/people by nensuria 


4. Pohyb je energia

 

Nečakajte, keď celý deň strávite za počítačom a ešte v nesprávnej polohe, že sa vám za to telo odmení návalom energie. Je to tak. Naša fyziológia ovplyvňuje naše emócie. Skúste sa len na 5 minút zhrbiť” do polohy s ohnutým chrbátom, hlavou a pohľadom dole, prípadne si oprite bradu o ruku. Už po chvíli pocítite, ako vám klesajú aj kútiky úst a vaša predtým dobrá nálada sa mihnutím oka zmení na sklesnutú. Preto sa snažte počas dňa držať telo a chrbát vzpriamene, majte lopatky blízko pri sebe, usmievajte sa a aj počas sedenia sa snažte napínať určité svaly na tele. Môžete napríklad zatínať sedacie svaly, prenášať tak váhu z jednej polovice na druhú, alebo prepínať špičky. Hoci sedíte v kancelárii, nemusíte sa báť, tieto mini pohyby nikto neuvidí. Po práci si doprajte minimálne hodinovú prechádzku na čerstvom vzduchu, a to za každého počasia. Hovorí sa: Neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie.”
 

          Získajte svoju i9 HARMÓNIA a majte pitný režim vždy poruke

 

 

 

 

5. Jedlo je náš liek aj nepriateľ

 

Koľko krát do týždňa sa vám stane, že po obede upadáte do mikrospánku, alebo sa cítite ťažký, totálne bez energie? Pokiaľ si vaše obedy krátite v reštaurácii na menu, ktoré vyberáte zväčša podľa úrovne vášho aktuálneho hladu, niet sa čomu čudovať. Alebo ak nakupujete hladný a po príchode domov sa čudujete, čo všetko ste so sebou priniesli, je čas niečo zmeniť. Jedlo si preto vždy plánujte. Už naše mamy vedeli, že je dobré si robiť zoznamy toho, čo naozaj potrebujete. Zamerajte sa na čerstvosť a kvalitu potravín a na ich pôvod. Pokiaľ máte možnosť, voľte lokálnych dodávateľov. Takto ich nielen podporíte, ale aj budete vedieť, odkiaľ putuje jedlo na váš stôl. Majte doma vždy po ruke čerstvé ovocie a zeleninu. V prípade, že by ste dostali chuť na niečo menej zdravé” vás spasí napríklad jabĺčko nakrájané na mesiačiky a posypané škoricou, či nastrúhaná mrkva, kaleráb alebo sezónne ovocie. Vyhýbajte sa spracovaným jedlám a jedlám, ktoré okysľujú náš organizmus.

 

Zdroj: www.freepik.com/photos/food created by freepik 

 

6. Dávajte ľudom komplimenty a počúvajte ich

 

Nie je nič krajšie medzi ľuďmi, ako keď vás vaše okolie podporuje a chváli. Samozrejme ak to je úprimná chvála, ktorá vychádza z čistého srdca bez bočných úmyslov. Prevezmite iniciatívu vy a nešetrite uznaním okolo seba. Ľudia vás budú mať radi a stanete sa pre nich inšpiráciou. Viac ako rozprávať sa zamerajte na počúvanie druhých. Vypočujte si ich, nehodnoťte, buďte len tichý pozorovateľ a podporovateľ napriek tomu, že máte svoj názor. Nerozdávajte nevyžiadané rady a aj keď si ich vaše okolie pýta, buďte diplomatický. Takto udržíte aj vaše rozhovory v harmónii a nič vás nevykoľají.

 

7. Čo ak nemám ešte týchto 6 návykov a tieto pocity dishármonie sa u mňa dostavia?

 

Pokiaľ k vám dorazia pocity sebaľútosti, zbytočnosti, možno až úzkosti, nechajte ich jednoducho plynúť. Nie je žiadúce podporovať ich tým, že si vyčítate, že ich máte. V takom prípade dochádza k odporu, ktorý vám nepríjemný pocit ešte zosilní. Druhým nežiadúcim konaním je potláčať pocity a snažiť sa ich ignorovať. Tým podporíte ich potenciál, jednak pre ďalší prejav v budúcnosti a tiež vyčerpáte svoju energiu na ich maskovanie.
To, čo môžete urobiť je, že ich necháte prejaviť sa, dovolíte im plynúť. Týmto spôsobom dáte pocitom priestor pre ich vyčerpanie sa a tak ako prišli, odídu. Môžete si pri tom uvedomovať, že vy nie ste “pocit” a opúšťať myšlienky, ktoré tento negatívny pocit pritiahol. Pokiaľ vám to dáva zmysel a chceli by ste túto techniku lepšie uchopiť, odporúčame publikáciu Dr. Davida Hawkinsa s názvom LETTING GO (Nelipnúť, cesta odovzdávania).

 

Tak, ako sa nastavíte vo svojom vnútri, bude na vás reagovať aj vaše okolie. Vy sami ste strojcom toho, čo sa okolo vás deje. Ste stredom svojho vesmíru. Preto si venujte náležitú pozornosť a majte sa vždy na prvom mieste. Nikto iný to za vás totiž neurobí. Žiť v harmónii si môže dovoliť naozaj každý. Začnite tým, že eliminujete všetko, čo vás na ceste za vnútorným balancom limituje. Keď budete vedieť, čo v živote nechcete, dostaví sa aj to, po čom naopak túžite. A vy sa tým budete môcť zahrnúť, zaslúžene.